Wyprawka dla niemowlaka – czy warto kupować podkłady do przewijania zaraz po narodzinach dziecka?

Wyprawka dla niemowlaka – czy warto kupować podkłady do przewijania zaraz po narodzinach dziecka?

Podkłady do przewijania, ubranka, mebelki, kosmetyki, pieluszki – wyprawka dla niemowlaka jest naprawdę duża. Rodzic zmuszony jest zając się kompletowaniem zestawu jeszcze przed narodzinami malucha – najlepiej w siódmym miesiącu ciąży. W poprzednich częściach poruszono kwestie ubranek oraz kosmetyków niemowlęcych, a także akcesoriów dedykowanych na konkretne pory roku: lato i zimę. Pora zająć się kolejnymi – równie ważnymi – częściami wyprawki dla noworodka.

Wyprawka dla niemowląt – kąpiel

Wbrew powszechnej opinii, niemowlęta uwielbiają się kąpać. Kąpiel jest jak najbardziej wskazana w przypadku maluchów. Warto zadbać jednak o jej maksymalne bezpieczeństwo. Mycie winno odbywać się w wygodnej wanience. Zanim włożymy doń malucha, musimy sprawdzić temperaturę wody za pomocą termometru. Aby dziecko nie ślizgało się po dnie, wystarczy położyć nań tetrowe bądź flanelowe pieluchy. Do samej kąpieli nadaje się zarówno specjalne mydło jak i płyn. W odpowiedniej pielęgnacji malucha pomogą nam również szczoteczka do włosów oraz szczoteczka do dziąseł, płatki kosmetyczne i patyczki do uszu, a także sól fizjologiczna. Nie zapominajmy także o co najmniej dwóch ręcznikach kąpielowych.

Wyprawka dla niemowląt – spacer

Nie wolno oszczędzać na akcesoriach spacerowych dla dziecka. Produkty pewne i sprawdzone – znanych i cenionych na rynku marek – zagwarantują naszemu maluchowi maksymalne bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że te są również znacznie wygodniejsze – i dla nas i dla dziecka. Przy spacerach konieczny jest wózek zaopatrzony w folię przeciwdeszczową, parasolkę oraz osłonkę przeciw owadom. Warto wybrać model z dopasowaną doń torbą podręczną, w którą zmieszczą się wszystkie najważniejsze rzeczy, w tym podkłady do przewijania. Podkłady do przewijania są znacznie wygodniejsze, aniżeli mata do przewijania. Dodatkowo, należy zakupić fotelik samochodowy, mufkę na rękę dla rodzica, a także opakowanie termiczne na butelkę.

Wyprawka dla noworodka – sen

Zdrowy i komfortowy sen odpowiada za prawidłowy rozwój dziecka. Noworodek większą część doby przesypia, a więc warto zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty. Niezbędne będą łóżeczko z deską do przewijania, dopasowane doń ochraniacze na szczebelki, materacyk, a także kołderka. Warto zaopatrzyć się w co najmniej trzy dodatkowe komplety bawełnianej pościeli, trzy prześcieradła i ceratkę. Do wózka sprawdzi się śpiworek i kocyki (najlepiej w dwóch egzemplarzach, jeden na zapas). Można dokupić również rożek z miękkimi pleckami.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane