Trendy księgowości 2023

Trendy księgowości 2023

Outsourcing funkcji księgowych

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z outsourcingu, ponieważ niepewność gospodarcza wciąż daje się we znaki. Liczne korzyści z outsourcingu funkcji wymagających „szczegółowej uwagi”, takich jak rachunkowość i księgowość, obejmują:

  • Zapewnienie niezawodnej, wolnej od błędów pracy w zakresie rachunkowości i księgowości
  • Uwolnienie przeszkolonych zasobów, dzięki czemu mogą się one skupić na pracach o wyższym priorytecie, w tym na zarządzaniu finansami i badaniu sprawozdań księgowych
  • Dostarczenie wartości do istniejących prac poprzez zwiększenie ich dokładności dzięki automatyzacji, przy jednoczesnym rozszerzeniu wsparcia dla nowych działań biznesowych dzięki sprawdzonemu systemowi i infrastrukturze.
  • Ograniczenie wydatków związanych z zatrudnianiem, szkoleniem i utrzymaniem zasobów.

Sprawdź: Bydgoszcz biuro rachunkowePrzejście na księgowość w chmurze

Przejście od operacji na miejscu do księgowości opartej na chmurze jest stopniowe i zauważalne. Według raportów 67 procent księgowych uważa, że technologia chmury poprawia interakcje z klientami i ofertę usług. Biorąc pod uwagę liczne korzyści płynące z księgowości opartej na chmurze, firmy mogą zwiększyć wartość dostarczanych produktów bez zwiększania kosztów i wydatków. Oto kilka kluczowych argumentów, dlaczego przejście na księgowość w chmurze ma sens dla praktyk księgowych:

  • Księgowość w chmurze pomaga firmom przechowywać i zapisywać informacje w chmurze oraz łatwo uzyskiwać do nich dostęp.
  • Dostęp w chmurze pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z koniecznością posiadania fizycznej lokalizacji; wynajem lub posiadanie może być kosztowne, zwłaszcza dla małych i średnich firm. Raporty mówią, że przejście do chmury pozwoliło firmom zaoszczędzić 30-50 procent w porównaniu z odświeżeniem infrastruktury na miejscu.
  • Księgowość w chmurze pomaga zapewnić lepsze bezpieczeństwo i ochronę danych, w tym danych klientów, ze względu na środki cyfrowe, takie jak ochrona hasłem, szyfrowanie i autoryzowany dostęp dla wybranych osób.

Korzystanie z profesjonalnej pomocy

Jeśli chodzi o księgowość w chmurze, elektroniczne przechowywanie danych i bezpieczne kopie zapasowe, wszystko to wymaga solidnej infrastruktury. Te wymagania mogą okazać się kosztowne dla firmy dopiero rozpoczynającej działalność. Outsourcing funkcji księgowych i rachunkowych lub współpraca z profesjonalistami może pomóc w zapewnieniu zgodności praktyki z normami branżowymi. Biorąc pod uwagę sprawdzone systemy, które posiadają profesjonaliści, współpraca z nimi pozwala firmom uzyskać dostęp do zasobów, które w innym przypadku byłyby dla nich niedostępne. Ponieważ księgowość w chmurze jest oparta na technologii, wymaga również wdrożenia przez ekspertów. W przypadku profesjonalistów jest to łatwiejsze, ponieważ dysponują oni zasobami gotowymi do rozpoczęcia pracy.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane