Popularne rusztowania

Popularne rusztowania

Rusztowania są na szeroką skalę używane w budownictwie i pozwalają pracować na wysokościach. Przydają się podczas remontu i zazwyczaj są stosowane na zewnątrz. Jaki model rusztowania wybrać? Które modele są najpopularniejsze?

Popularne modele rusztowań

Jednymi z najbardziej znanych rusztowań na rynku są:

  • Rusztowanie samonośne – to konstrukcje, jakie nie wymagają stosowanie podpór. Mają za zadanie przenosić ciężar związany z masą konstrukcji. Wykorzystywane są podczas naprawy i konserwacji maszyn, czy też w trakcie remontów.
  • Rusztowania elewacyjne – najczęściej spotykany typ rusztowania, jakie używa się przy remontach fasad i wielu budynków. Odznaczają się tym, że są kotwione do elementów konstrukcyjnych danego budynku.
  • Rusztowania przejezdne – bazują na samonośnej konstrukcji, jednak w tym przypadku mogą być przemieszczane z miejsca na miejsce (za pomocą kół). Ten rodzaj rusztowania nadaje się do remontów, napraw, prac konserwacyjnych i instalacyjnych.
  • Rusztowania modułowe – składają się z łączonych elementów w formie pionowych stojaków, jakie stanowią szkielet konstrukcji. Zapewniają sztywność i funkcjonalność dzięki zastosowaniu drabinek, barierek i innego sprzętu.
  • Rusztowania ramowe – modele te są konstrukcją tworzoną z płaskich ram montowanych poprzecznie. Są trochę mniej elastyczne i trudniej je dopasować do potrzeb w danym miejscu.

Rusztowania aluminiowe i stalowe

Konstrukcje te zazwyczaj się produkowane ze stali i aluminium. Stal odznacza się długim użytkowaniem i wysoką wytrzymałością. Jeśli chodzi o aluminiowe rusztowania, tutaj łatwo przetransportujemy je w dane miejsce i sprawnie zamontujemy. Są też mniejszym obciążeniem dla fasady budynku, co jest ogromnym plusem.

 

 

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane