Znaczenie pielęgnacji kamiennego dywanu w Twoim domu

Znaczenie pielęgnacji kamiennego dywanu w Twoim domu

Znaczenie pielęgnacji kamiennego dywanu

Kamienny dywan to wykładzina podłogowa złożona z małych kamieni ułożonych we wzór. Może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Kamienne dywany istnieją od tysięcy lat i zostały znalezione w starożytnych cywilizacjach, takich jak Egipcjanie i Rzymianie. Są również bardzo popularne w nowoczesnych budynkach, gdzie można je zobaczyć na podłogach, ścianach, a nawet sufitach. Pielęgnacja kamiennego dywanu wymaga regularnego czyszczenia, aby zachować jego piękno i zapobiec gromadzeniu się na nim brudu. . Jeśli kamienny dywan jest nowy, należy go odkurzyć, a następnie wytrzeć, aby usunąć kurz. Brud należy odkurzyć z powierzchni co dwa tygodnie. Jeśli powierzchnia jest duża i minęło trochę czasu od ostatniego czyszczenia, należy ją najpierw odkurzyć, a następnie wyszorować wodą z mydłem. Dzięki temu cały brud i brud zostaną usunięte.

 

Po wykonaniu tej czynności podłogę można ponownie wytrzeć mopem, aby usunąć nadmiar wilgoci z procesu czyszczenia. Mop wykonany z włókien poliestrowych lub bawełnianych może również pomóc w szybkim wyschnięciu powierzchni między czyszczeniem.

Jak prawidłowo czyścić kamienny dywan

Kamienne podłogi i kamienne dywany są trudne do czyszczenia, ale dzięki odpowiednim narzędziom i know-how możesz sprawić, że znów będą wyglądały jak nowe.

Kamienne podłogi są trudne do czyszczenia, ponieważ mają dużo porów i szczelin. Kamień jest porowaty i chłonie wodę. Wilgoć sprawi, że kamienna podłoga będzie bardziej śliska. Jeśli masz kamienny dywan, łatwiej jest dostrzec brud, ponieważ włókna mają różne kolory. Oto jak prawidłowo wyczyścić kamienny dywan: Nie używaj szorowarki obrotowej. Wyszoruj dywan szczotką z długim uchwytem lub staromodnym odkurzaczem kubłowym, używając nasadki do czyszczenia tapicerki lub twardych podłóg. 1) Zbierz wszystkie swoje zapasy: wodę, mydło w płynie, ręczniki papierowe i miotłę 2) Napełnij wiadro ciepłą wodą i mydłem w płynie 3) Zanurz ręcznik papierowy w wiadrze z wodą z mydłem i wyżyj, aż będzie wilgotny, ale nie mokry 4) Zakręć zwilżonym ręcznikiem papierowym wokół jednego miejsca brudu i zetrzyj je 5) Kontynuuj używanie mokrego ręcznika papierowego i powtarzaj kroki 4 i 5, aż wszystkie będą czyste Pamiętaj, aby po zakończeniu sprzątania umyć ręce mydłem i bieżącą wodą!

Jak często należy wymieniać kamienne dywany?

Kamienne dywany są trwałe i atrakcyjne. Nadają Twojemu domowi rustykalny, naturalny wygląd. Ale jak często należy je wymieniać?

Standardowo zaleca się wymianę kamiennej wykładziny co 6-8 lat. Ale będziesz chciał się upewnić, że kamień nie zostanie w żaden sposób uszkodzony przed jego wymianą, w przeciwnym razie może stać się niebezpieczny i nieestetyczny.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane