ZDROWIE NA KAŻDY DZIEŃ

ZDROWIE NA KAŻDY DZIEŃ

KONTROWERSYJNE MEDYKAMENTY

Leki przeciwcholesterolowe (statyny) mają to do siebie, że w wielu przypadkach skutkują poważnymi skutkami ubocznymi. Ponieważ jednak są powszechnie stosowane, więc najwyższy czas przypomnieć ludziom o preparacie, który ogranicza występowanie objawów ubocznych towarzyszących statynom.

Otóż niezbędne jest jednoczesne stosowanie Koenzymu Q-i0 w dawce 100 mg dziennie, który odnowi energię komórkową oraz pracę serca. Obie te funkcje stanowią z reguły naturalną reakcję organizmu, ale w wieku „późniejszym”, gdy koenzymu jest znacznie mniej, energia komórkowa staje się znacznie ograniczona, a jej resztki są tłumione właśnie przez statyny.

Nie chciałbym umniejszać statynom, skoro zostały przepisane przez lekarza, ale literatura przedmiotu pokazuje, że mogą być zagrożeniem dla zdrowia, a w wielu wypadkach nawet życia, o czym już lekarze nie informują, a takich niebezpiecznych incydentów jest całkiem spora liczba.

Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że wprawdzie statyny faktycznie obniżają poziom cholesterolu, ale nie leczą przyczynowo i w związku z tym korzystniej byłoby wyleczyć wątrobę, która „z urzędu” zajmuje się ukierunkowaniem cholesterolu w bezpieczne miejsca niż ograniczać się do samego leczenia skutków nadmiaru tego związku w tętnicach.

OBOWIĄZKOWE „WĘGLE” PROSTE

Odżywki

Odżywki

Koniecznie trzeba spożywać węglowodany proste zaraz po treningu. Mogą to być odżywki typu carbo, ryż biały lub banan. Chodzi bowiem o odnowienie utraconego glikogenu, który został spalony podczas intensywnego treningu. Wyrównanie poziomu glikogenu następuje w dwóch „magazynach”: w wątrobie i w mięśniach.

Jest to bardzo ważny proces fizjologiczny. Jeżeli osoba ćwicząca na siłowni spóźnia się z konsumpcją węglowodanów prostych po treningu, jego regeneracja przebiega znacznie wolniej, bo organizm „czeka” na wypełnienie magazynów glikogenem, a takie czekanie może potrwać dość długo.

Potem insulina spełnia swoją kolejną rolę polegającą na dostarczeniu protein do mięśni, gdzie dochodzi do syntezy protein, co w praktyce oznacza wzrost mięśni.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane