Wymiana oleju to nie fanaberia – to konieczność!

Wymiana oleju to nie fanaberia – to konieczność!

Wymiana oleju w każdym samochodzie powinna być corocznym rytuałem, zaś jeżeli poruszamy się pojazdem więcej niż 25 – 30 tysięcy kilometrów rocznie, powinna się ona odbywać jeszcze częściej. Jest to podstawowa zasada każdego świadomego kierowcy. Wdzięczne za przestrzeganie jej jest zarówno auto, jak i… portfel!

Olej silnikowy zapobiega zatarciu się kluczowych podzespołów silnika – czopa wału korbowego, panewki, wałków rozrządu, gładzi cylindra oraz sworznia tłokowego. Bardzo często porównywany jest do krwioobiegu żywego organizmu i jest w tym wiele prawdy. Bez smarowania olejem silnikowym tarcie elementów metalowych o inne elementy metalowe doprowadziłoby do zatarcia jednostki – tego nikt nie chce!

Wymiana oleju Kraków – to hasło wyszukiwane bardzo często przez mieszkańców małopolski. Ciężko wyobrazić sobie mieszkańca bloku (czy nawet domu jednorodzinnego) wymieniającego sobie olej samemu – do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia i/lub spora dawka wiedzy. Warto więc zostawić to specjalistom, dzięki którym zaoszczędzimy po prostu mnóstwo czasu i nerwów. Nierzadko bowiem okazuje się, że samodzielnie wymieniany olej ma nieprawidłową lepkości lub nie nadaje się do naszego typu silnika.

Olej silnikowy chłodzi podzespoły wchodzące w skład silnika, zapobiega wystąpieniu rdzy i przegrzaniu. Jest również jednym z wielu elementów wyciszającym drgania i hałas. Filtr oleju pomaga utrzymać silnik w czystości – zawsze powinien być wymieniany razem z olejem. Powyższe zasady przyczynią się do poprawy żywotności naszego pojazdu!

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane