Wózek paletowy z wagą i legalizacją – pytania i odpowiedzi

Wózek paletowy z wagą i legalizacją – pytania i odpowiedzi

Ręczny wózek paletowy  z wagą dostępny jest niemal w każdym sklepie branżowym. Tak jak w przypadku innych modeli, również i tutaj znajdziemy wiele zróżnicowanych rozwiązań np. ze względu na dopuszczalną wagę ładunku. Jaką wagę ładunku posiadają opisywane wózki? Im dokładniejsza działka na wózku, tym mniejszy jego udźwig. Aby zrozumieć na jakiej zasadzie to działa, warto zaznajomić się ze specyfikacją konkretnego modelu urządzenia. Przykładowo wózek paletowy KPZ 71-7 z panelem sterującym KPZ 52-7 posiada działkę 200 g oraz udźwig 600 kg. Dla działki 500 g udźwig będzie wynosił 1 500 kg, zaś dla 1 000 już 2 200 – 5 000.

Kolejną ważną kwestią jest dokładność. Z jaką dokładnością ręczny wózek paletowy z wagą pokazuje wynik ważenia? Oczywiście, wiele zależy od rodzaju sprzętu. Decydując się na zakup wózka z działką 200 g, wynik ważenia będzie pokazywany co 200 g. Kupując wózek paletowy z działką 1 kg, wyniki będą prezentowane co kilogram. Oczywiście, im mniejsza wartość działki, tym większa dokładność urządzenia.

Wózek paletowy

Wózek paletowy

Biorąc pod uwagę funkcjonalność wózków paletowych z wagą, czy należy nabyć doń drukarkę? Wózki paletowe dostępne są w wersji klasycznej – standardowej bądź z szeregiem opcji dodatkowych. Jedną z nich jest wspomniana już drukarka. Na rynku znajdziemy drukarki do wózków przeznaczono do druku etykiet, kodów kreskowych, naklejek etc. Jeżeli już mowa o drukarce, czy wózek paletowy winien posiadać moduł WiFi? Jeżeli zależy nam, aby szybko kategoryzować wyniki ważenia np. przesyłać je z urządzenia na komputer, a następnie z komputera na komputer, warto pomyśleć o zakupie sprzętu wyposażonego w tenże moduł. Poza Wi-Fi i drukarką wózek paletowy ręczny z dodatkową wagą może posiadać inne dodatkowe opcje – tarę, zliczanie sztuk, zliczanie sztuk przez ciężar referencyjny, pamięć pomiarów, wydruk daty i godziny, wydruk nazwy firmy i wiele, wiele więcej. Większość z tych opcji uzależniona jest od modelu panelu sterującego, zamontowanego w wózku.

Czy warto rozglądać się za specjalnym hamulcem? Jeżeli nasz wózek paletowy z wagą jest powszechnie wykorzystywany w trudnym terenie np. na pochyłościach, w windach załadowczych, na rampach etc., warto pomyśleć o modelu wyposażonym w praktyczny hamulec nożny postojowy. Finalnie warto wspomnieć, że do pracy w strefie szczególnie zagrożonej np. wybuchem niezbędny jest sprzęt posiadający dodatkowe atesty.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane