Suplementy diety – co to jest?

Suplementy diety – co to jest?

Zdrowie każdego człowieka i jakość jego samopoczucia są w dużej mierze zależne od prowadzonego trybu życia i charakteru odżywiania się. Aby wszystkie komórki naszego ciała i mózg mogły rozwijać się w sposób zrównoważony, a także całość organizmu mogła w pozytywny sposób funkcjonować, należy dostarczać do organizmu wiele różnych mikroskładników. Pomaga w tym przyjmowanie suplementów diety.

Czym są suplementy diety?

Stosując zwykłą dietę, ciężko jest utrzymać poziom wszystkich potrzebnych składników odżywczych na wysokim poziomie. Dzieje się tak ze względu na to, że do niektórych produktów sezonowych czy regionalnych bogatych w wybrane składniki możemy mieć utrudniony dostęp, a także dlatego, że część ważnych substancji jest po prostu trudno wchłaniana z pożywienia. Dlatego właśnie stworzono suplementy diety, które są skoncentrowanym źródłem witamin i minerałów oraz innych substancji wykazujących określony korzystny efekt. Są one dostępne bez recepty i bezpieczne dla zdrowia konsumenta, ponieważ jako środki spożywcze spełniają odpowiednie kryteria dotyczące wartości odżywczej i jakości sensorycznej, a ich dopuszczanie do szerokiego obrotu na rynku reguluje prawo unijne oraz krajowy Główny Inspektor Sanitarny. Suplementy w znacznym stopniu wspierają organizm w trakcie procesów takich jak odchudzanie, budowanie masy mięśniowej, utrzymanie dobrej kondycji fizycznej oraz wydolności i poziomu energii przy aktywnym trybie życia. Wyraźnie pomagają też w osiąganiu konkretnych efektów, takich jak opóźnienie starzenia, wzmocnienie układu nerwowego, odpornościowego, lub pokarmowego, poprawa stanu skóry, włosów i paznokci, redukcja tkanki tłuszczowej czy też wzmocnienie witalności.

Specyfika suplementów

Suplementy diety należy przyjmować w ściśle określonych dawkach. Spożywać je można w postaci drażetek, kapsułek, tabletek, proszku lub płynu. Warto decydować się na te nowej generacji, które są świetnie wchłaniane i tolerowane przez organizm, a wykorzystane w ich produkcji surowce są naprawdę wysokiej jakości. Dlatego, zanim sięgniesz po pierwszy lepszy suplement, zapoznaj się z ich rodzajami i opisem konkretnych korzyści, jakie niosą one dla organizmu. Ze względu na zróżnicowany skład możemy je podzielić na zawierające: witaminy i składniki mineralne, składniki i ekstrakty roślinne, aminokwasy, błonnik pokarmowy, kwasy tłuszczowe, probiotyki i prebiotyki. Suplementy wysokiej jakości dostępne są nie tylko w aptekach, można je nabyć także online, na przykład na stronie biogenix-bx.com gdzie każdy z suplementów posiada dokładny opis celu zastosowania, składu i dawkowania.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane