Ozonowanie – kiedy warto zdecydować się na usługę?

Ozonowanie – kiedy warto zdecydować się na usługę?

 

Ozonowanie to dezynsekcja za pomocą ozonu. Ten gaz, choć trzeba go używać w odpowiednim stężeniu, pozwala nie tylko na oczyszczenie powierzchni z wielu drobnoustrojów, ale także na usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Kiedy szczególnie warto zdecydować się na ozonowanie?

Proces ozonowania

Ozonowanie można przeprowadzić na niemal każdej powierzchni. Dlatego też jest ono wykorzystywane do oczyszczania budynków, jak i pojazdów. Dezynfekcja przy pomocy ozonu może być przydatna wszędzie tam, gdzie doszło do namnożenia drobnoustrojów. Takie działanie warto przeprowadzić nie tylko tam, gdzie pojawiły się bakterie, ale również grzyby. Ozon nie tylko usuwa pleśń, ale również nieprzyjemny zapach, który ona powoduje.

Nieprzyjemne zapachy mogą być spowodowane również niektórymi substancjami chemicznymi. Dzięki niej możliwe jest usunięcie zapachów farb i lakierów. Za pomocą ozonatora można usunąć zapach tytoniu, co bywa pomocne zarówno w przypadku chęci sprzedaży mieszkania, jak i samochodu.

Dlaczego warto wykorzystać ozon w dezynsekcji wentylacji i klimatyzacji?

Wiele osób zapomina o możliwości rozwoju drobnoustrojów w częściach klimatyzacji i wentylacji. Może to doprowadzić do wdychania szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego tak istotna jest dobrze zrobiona dezynsekcja. Ozon w takich przypadkach jest skuteczniejszy od chloru, a dodatkowo znacznie bardziej bezpieczny dla zdrowia. Dlatego też dezynsekcja tego typu jest coraz bardziej popularna.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane