Niezwykłe zastosowanie powłok hydrofobowych do wygładzania szyby samochowej

Niezwykłe zastosowanie powłok hydrofobowych do wygładzania szyby samochowej

Podczas jazdy samochodem na szybach gromadzą się zanieczyszczenia, woda lub śnieg. Dzieje się tak, ponieważ choć szyba samochodowa wydaje nam się gładka, w rzeczywistości posiada drobne nierówności i jest szorstka. Aby te zanieczyszczenia usunąć, musimy zastosować wycieraczkę czy płyn do szyb. Jednak dzięki nowoczesnej nanotechnologii można sprawić, aby woda i inne substancje przestały się gromadzić – poznaj powłoki hydrofobowe szyby samochodowej!

Czym jest Hydrofobizacja?

Jej zastosowanie od lat sprawdza się w komunikacji lotniczej. Aby oczyścić z wody i śniegu szyby w kabinach pilotów, pokrywa się je specjalnym preparatem. Nadaje on powierzchniom materiałów własności hydrofobowych, czyli odpowiada za odpychanie cząsteczek wody. Hydrofobizację stosuje się więc, aby zapobiec wnikaniu wody w głąb struktury materiałów. Ta technologia szybko rozprzestrzeniła się również w branży motoryzacyjnej, ponieważ zapewnia większy komfort podczas jazdy i zwiększa bezpieczeństwo.

Zalety powłok hydrofobowych

Warstwa hydrofobowa wygładza powierzchnię szyby tworząc specyficzną powłokę, która ułatwia usuwanie z szyb brudu, lodu czy owadów. Powłoka ta znacznie ogranicza przyczepność cząsteczek zanieczyszczeń i wody, przez co śnieg czy deszcz nie osiadają na szybach, a niemal spływają z powierzchni szyby. Jak można się domyśleć, taka technologia bardzo sprzyja użytkownikowi. Zmniejsza potrzebę użytkowania wycieraczek i pozwala zaoszczędzić nawet do 60% na płynie do spryskiwaczy. Często jadąc w czasie intensywnych opadów deszczu mamy ograniczoną widoczność, a zastosowanie powłoki hydrofobowej szyby samochodowej pozwala na większa kontrolę drogi i przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Hydrofobizacja skutecznie sprawdzi się również podczas zimy – lód, który osiadł na takiej powierzchni znacznie łatwiej będzie usunąć niż z niezabezpieczonej szyby.

Jak przeprowadza się Hydrofobizację?

Hydrofobizację przeprowadza się w specjalistycznym serwisie. Zanim jednak zdecydujemy się na hydrofobizację trzeba upewnić się, że żadne szyby nie są uszkodzone, ponieważ po nałożeniu preparatu nie można dokonać naprawy pęknięć. Przed hydrofobizacją firma zajmuje się umyciem szyby, a także jej odtłuszczeniem i suszeniem. Następnie nakłada się impregnat, który jak na przykład firma  http://nanocape.pl/, nanosi się za pomocą profesjonalnych pistoletów lakierniczych. Hydrofobizacja szyby samochodowej pełni swoją funkcję przez rok lub do 15 tys. przejechanych kilometrów w przypadku szyby przedniej i do 60 tys. km na szybach bocznych, po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane