Nieostre widzenie- jak sobie z nim radzić?

Nieostre widzenie- jak sobie z nim radzić?

Problemy ze wzrokiem dotykają coraz to większą część społeczeństwa. Nieostre i rozmyte widzenia najczęściej korygowane jest oczywiście poprzez noszenie soczewek, okularów, a w ostateczności także i poprzez specjalistyczne zabiegi. Jednakże istnieją także proste oraz skuteczne metody, pozwalające wyostrzyć nasz wzrok, które warto zacząć praktykować po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów.

Jak wyostrzyć wzrok?

Wzrok to narząd zmysłu odgrywający kluczową rolę w naszym codziennym życiu. O zdrowie naszych oczów powinniśmy zatem dbać każdego dnia, a nie jedynie „od święta”. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które okażą się pomocne już przy pierwszych objawach niepoprawnego i nieostrego widzenia.

wzrok

wzrok

Specjalistyczne środki na wzrok

Witaminy oraz suplementy diety to środki na wzrok, w które warto zaopatrzyć swoją domową apteczkę. Największą  popularnością cieszą się te, z dużą zawartością luteiny, witaminą A czy wciągiem z winogron. Luteina, czyli naturalny żółty barwnik doskonale ochrania nasze oczy, dlatego też dobrze sprawdza się u osób, które na co dzień w pracy bardzo przemęczają swój wzrok. Profilaktycznie i w celach leczniczych warto zatem stosować wybrane środki na wzrok, aby móc cieszyć się jego dobrym stanem przez długie lata.

Odpowiednie ćwiczenia na wyostrzenie wzroku

Niezwykle skutecznym i zalecanym sposobem na wyostrzenie wzroku są regularne ćwiczenia. Jak powinny one wyglądać i na czym polegają? Jednym z ćwiczeń jest mruganie przez dwie minuty. Po upływie tego czasu zamykamy nasze oczy i całość powtarzamy. Mruganie pozwala doskonale nawilżyć nasze oczy, a także odpocząć im po długiej pracy przed ekranem monitora. Kolejne, to patrzenie w różnych kierunkach: w prawo, lewo, do góry, w dół, zataczanie kół. Również wykonywane w seriach. Aby rozluźnić zmęczone oczy warto zamknąć je na kilka sekund, następnie otworzyć i całość powtórzyć kilka razy. Pomocne mogą być przy tej czynności także nasze dłonie, którymi zakrywamy twarz, a w tym i oczy i przez chwilę po prostu relaksujemy się. Główną zaletą takiej gimnastyki oczów jest to, że można wykonywać ją wszędzie, zarówno w pracy, w domu jak i w szkole, a przy tym nie zabiera ona dużo cennego czasu.

Jedzenie ma znaczenie! 

To, co kładziemy na naszych talerzach może mieć wpływ na stan naszych oczów. Zbyt mała ilość witamin oraz minerałów powoduje wiele chorób, w tym i problemy z nieostrym widzeniem. Chcąc cieszyć się dobrym wzrokiem powinniśmy wybierać produkty z dużą ilością witaminy A, luteiną oraz przeciwutleniaczami. Są to przede wszystkim zielone warzywa liściaste oraz żółte i czerwone warzywa oraz owoce.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane