Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Instalacja nowej bramy garażowej, to zazwyczaj niemały wydatek, a więc jednocześnie poważna decyzja. Nie można więc pozwolić sobie na ewentualne błędy, ponieważ ryzyko jest spore. Warto więc wiedzieć na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu takiej bramy.

Zdecydowanie mniej problemów jest, kiedy budujemy nowy dom i zamawiamy bramę jeszcze na etapie budowy. Zdecydowanie łatwiej jest wtedy wszystko dopasować, a ewentualne poprawki ścian nas tak bardzo nie bolą. Najczęściej wybiera się bramy segmentowe. Z jakiego powodu? Zazwyczaj posiadają one bardzo dobre parametry izolacyjne. Dzięki niej możemy również maksymalnie wykorzystać powierzchnię garażu. Bardzo dobrze sprawdzają się Bramy garażowe Bydgoszcz. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie narazić się na dodatkowe koszty i lub całkowicie uniemożliwić sobie jej montaż.

– wymiary: niby podstawowa sprawa, jednakże czasem niedokładność może przynieść problemy. Powinniśmy zwrócić uwagę na głębokość wbudowania. Długość zależy od tego, czy w ogóle możliwy będzie montaż bramy z automatycznym napędem.

– ściany: należy dokładnie sprawdzić czy nigdzie nie biegną instalacje, które mogą przeszkodzić nam w montażu.

– odpowiednie nadproże o wysokości minimum 21 cm

– wewnętrzne przestrzenie boczne, które powinny mieć minimum 10 cm szerokości

– wymiary samochodu: sprawa oczywista. Weźmy jednak pod uwagę, że samochód zmieniamy znacznie częściej niż remontujemy garaż, dlatego warto zachować sobie pewną przestrzeń.

– pamiętajmy o odpowiednim usytuowaniu bramy. Najlepiej jakby garaż znajdował się naprzeciw bramy wjazdowej, abyśmy nie musieli zbyt wiele manewrować.

– wodoszczelność bramy jest niezwykle istotna. Bez tego parametru, budowa garażu nie ma większego sensu. Garaż ma chronić przed wilgocią i wszelkimi złymi warunkami atmosferycznymi.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane