Magnez na skurcze mięśni

Magnez na skurcze mięśni

Skurcze mięśni – skąd się biorą?

Skurcz mięśni to nagłe i silne napięcie mięśnia, nad którym nie możemy zapanować. Skurcze mogą wystąpić u każdego z nas. Zazwyczaj nie są one groźne i mijają po kilku chwilach. Ból, który im towarzyszy spowodowany jest właśnie długotrwałym i bardzo mocnym napięciem mięśnia. Zdarza się, że są one także skutkiem nadmiernego wysiłku fizycznego, który powoduje przemęczenie mięśni. Z drugiej strony, zasiedzenie i nadmierne rozluźnienie mięśni może również spowodować skurcz podczas ich ponownej i gwałtownej aktywacji. Innym powodem wystąpienia skurczy może być odwodnienie lub brak odpowiednich soli i minerałów w organizmie. W tym przypadku warto zadbać o odpowiednią dietę i dobór suplementów, które raz na zawsze pozbędą się problemu.

Jak poradzić sobie z niedoborem minerałów w organizmie?

Po pierwsze i najważniejsze – odpowiednia dieta. To hasło, które słyszymy wszędzie, natomiast mimo to nadal jest ono aktualne. Odpowiednia i zbilansowana dieta bogata w owoce i warzywa zawierające łatwo przyswajalne substancje i minerały to kluczowy czynnik do zachowania wewnętrznej równowagi organizmu. Czasami jednak dieta nie wystarcza i potrzebne są dodatkowe środki, które pozwolą nam na uzupełnienie minerałów i pozbycie się skurczy. Głównym minerałem jest magnez, który poza działaniem likwidującym skurcze, wpływa również na na prawidłową pracę serca, działanie mózgu i ogólne samopoczucie. Jest on natomiast przyswajalny jedynie z udziałem witaminy B6. Doskonałym rozwiązaniem będzie np. suplement diety Chela Mag B6, który spełnia wszystkie powyższe wymogi. Poza skutecznym działaniem charakteryzuje się on także doskonałą przyswajalnością i świetną opinią wśród stosujących go klientów.

Zatem jeśli pomimo zdrowego stylu życia nadal męczą Cię skurcze – wybierz preparat, który pomoże Ci się pozbyć problemu.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane