Lampy do stosowania w łazienkach

Lampy do stosowania w łazienkach

Lampy do stosowania w łazienkach

Zaraz remont łazienki, a Wy cały czas nie macie jeszcze kupionych wielu nowych akcesoriów? Chcecie zdecydować się między innymi na nowoczesne lampy? Pamiętajcie, że wybierając takie elementy wyposażenia należy zwracać uwagę na rozmaite aspekty. Nie tylko chodzi o gabaryty, kwestie estetyczne itp. Co jeszcze jest zatem istotne?

Oświetlenie łazienki

Oświetlenie łazienki

Jaki musi być stopień ochrony IP?

Tego czynnika nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. Pewnie wiele osób w pierwszym momencie skojarzyło to sobie z adresem IP komputera. Tutaj jednak chodzi o coś zupełnie innego. Stopień ochrony IP danej oprawy określa bowiem jej odporność na działanie ciał stałych, wody itp. W przypadku łazienki można zdecydować się na nowoczesne lampy posiadające wskaźnik minimum IP44. Dlaczego? Tego typu akcesoria są przystosowane do użytkowania w tego typu lokalizacjach, gdzie na ogół wody nie brakuje. Lampy z tej kategorii są odporne na wilgoć, można je naprawdę bez żadnego kłopotu zamontować w takim miejscu. Nie trzeba mieć obaw o bezpieczeństwo swoje lub innych domowników. Można również zdecydować się na oprawy IP54 lub IP65.

Ile lamp kupić do łazienki?

Przejdźmy do aspektu dotyczącego tego, jak dużo elementów tego typu warto zastosować. Chcecie zdecydować się na nowoczesne lampy? Nie wiecie jednak, ile produktów z tej kategorii będzie Wam potrzebnych? Na tym temacie nie powinno się oszczędzać. Zwłaszcza, jeśli posiadacie stosunkowo duże łazienki. Wtedy liczy się oświetlenie główne, a także dodatkowe. Można tutaj zdecydować się na lampy wiszące, plafony, kinkiety, spoty itp. Ważne jest to, aby oświetlenie główne było zamontowane w centralnym punkcie tego pomieszczenia. Z kolei lampy dodatkowe mają za zadanie oświetlać konkretne strefy. Chodzi między innymi o wannę, kabinę prysznicową itp. Właśnie dlatego trzeba decydować się jedynie na produkty przeznaczone do stosowania stricte w łazienkach. Tutaj nie można wybierać akcesoriów do salonu, kuchni, pokoju dziecka itp. Przede wszystkim chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane