Jakie oświetlenie do salonu?

Jakie oświetlenie do salonu?

Dobierając oświetlenie do salonu, warto zastanowić się, jaką funkcję to pomieszczenie spełniać będzie w naszym mieszkaniu. W sklepach oferujących artykuły oświetleniowe znaleźć można wiele nowoczesnych rozwiązań. Dziś podpowiemy, które z nich okażą się dobrym pomysłem, jeśli planujesz stworzyć funkcjonalne, stylowe pomieszczenie.

Salon – wielofunkcyjne miejsce w twoim domu

To w nim gromadzimy się z rodziną, aby wspólnie oglądać telewizję, grać w gry, a czasem również spożywać posiłki. Tutaj gościmy również naszych przyjaciół. Niezależnie od okoliczności, od oświetlenia oczekujemy tego, że ułatwi nam ono przebywanie w salonie i nada temu pomieszczeniu przyjaznego charakteru. Żeby to osiągnąć, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy dotyczącej wystroju wnętrz. Wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami

Lampa wewnętrzna

Lampa wewnętrzna

Które oświetlenie będzie najlepsze?

Jeśli salon to miejsce, w którym głównie oglądasz telewizję, warto wybrać oświetlenie umożliwiające dopasowanie stopnia natężenia światła. To pozwoli na stworzenie klimatycznego miejsca, pozwalającego w pełni zanurzyć się w ulubionym filmie lub serialu. Do takiego „dostrajania” służyć mogą specjalne przełączniki, płynnie zmieniające stopień oświetlenia salonu.

Bywa, że salon jest miejscem, w którym pracujemy. Dla codziennego komfortu i zdrowa narządu wzroku oświetlenie biurka powinno być dostatecznie silne. Nowoczesne lampy wiszące doskonale oświetlą blat i jednocześnie ozdobią całe pomieszczenie, nadając mu industrialnego sznytu. Również osoby, preferujące oświetlenie, które można ustawić na biurku, mają możliwość wyposażenia swojego salonu w elegancki gadżet. Lampy biurkowe wcale nie muszą być nudne – coraz częściej do ich stworzenia wykorzystuje się materiały przypominające betonowe nawierzchnie lub imitujące naturalne tworzywa, takie jak np. drewno.

Oprócz miejsca spotkań ze znajomymi i z rodziną, salon może pełnić również jeszcze jedną funkcję. Często to właśnie tutaj zanurzamy się w wygodnym fotelu i sięgamy po ulubioną książkę. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się lampa stojąca. Nowoczesne lampy tego typu sprawdzą się też, jeśli zależy nam na stworzeniu ciepłego, przytulnego pomieszczenia. Oprócz wyglądu samej lampy, warto zwrócić uwagę również na barwę oświetlenia – czy charakteryzuje się chłodnym, czy ciepłym zabarwieniem.

Wybór właściwego oświetlenia to łatwy sposób na podkreślenie charakteru naszego mieszkania. Dobierając rozwiązania do salonu nie należy zapominać o funkcjonalności tego pomieszczenia. Pamiętając o tej kwestii, z łatwością stworzymy miejsce, w których chętnie będziemy spędzać czas samotnie lub z rodziną i przyjaciółmi.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane