Jak wyglądają przeglądy rejestracyjne?

Jak wyglądają przeglądy rejestracyjne?

Raz w roku każdy kierowca musi udać się na badanie techniczne swojego pojazdu. Dzięki temu wszyscy jako użytkownicy dróg mamy pewność, że jeżdżące po nich auta spełniają przynajmniej minimalne wymagania techniczne w kwestii bezpieczeństwa. Osoby, które dopiero kupiły swoje pierwsze auto, nie są zaznajomione z przebiegiem procesu badania technicznego. Dlatego też przedstawiamy ten krótki poradnik, dzięki którym pojadą na stację kontroli pojazdów wyposażeni w podstawową wiedzę.

Gdy przyjdziemy na miejsce ustawiamy się w kolejce, a gdy przyjdzie nasza kolej wręczamy pracownikowi dowód rejestracyjny pojazdu. Po sprawdzeniu informacji rozpoczyna się samo badanie. W jego trakcie będziemy instruowani przez diagnostę by wjeżdżać na kolejne elementy stanowiska testowego. Obejmują one między innymi kontrolę sprawności amortyzatorów, hamulców, świateł zewnętrznych, a także czystości spalin. Czasami nie wszystkie te etapie zostaną zrealizowane, wszystkie zależy od tego jaka będzie to stacja diagnostyczna Lublin, jak każde duże miasto, ma ich bardzo wiele i bez problemu znajdziemy zlokalizowaną blisko domu.

To jednak nie koniec badania technicznego. Diagnosta w kolejnym kroku zejdzie do kanału, by ocenić stan podwozia, progów, przewodów hamulcowych, sprężyn zawieszenia, wycieków i innych. Jeżeli cokolwiek wzbudzi jego podejrzewania, pozytywnego wyniku badania nie otrzymamy. Wtedy będziemy mieć 14 dni na naprawę auta i ponowne badanie. Tym razem sprawdzona zostanie tylko i wyłącznie ta część, która została uznana za wadliwą.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane