Jak przykleić wykładzinę pcv na ścianę?

Jak przykleić wykładzinę pcv na ścianę?

Wymagania dotyczące samej ściany

W sklepie wykładziny znajdziemy ogromny wybór wykładzin. Znajdziemy również panele winylowe, a do tego także wykładzinę, którą można przykleić swobodnie na ścianę. Wiele osób ma wątpliwości w jaki sposób wykładzinę PCV przykleić na ścianę. W całym tym procesie chyba najtrudniejsze jest przygotowanie odpowiednie ściany. Na pewno ściana musi być równa. Ściana musi być także gładka. Sam stopień gładkości podłoża musi być maksymalnie duży. Na samej powierzchni występować nie mogą w żadnym wypadku żadne zgrubienia. Z kolei cała powierzchnia powinna zostać wygładzona za pomocą wyrównawczej masy, która jest przeznaczona do mokrych powierzchni. Bezpośrednio przed zastosowaniem wyrównawczej masy nierówności większy musimy wypełnić szpachlowymi zaprawami na bazie właśnie cementu. Zaprawy wykonane bezpośrednio na bazie gipsu mają małą wytrzymałość do zastosowania. Sama faktura ściany musi być jednolita i to na całej powierzchni bez występowania bardziej wygładzonych miejsc czy też bardziej chropowatych. Miejsca, które są stopniem gładkości powinniśmy skorygować przez szpachlowanie czy też szlifowanie. W celu uzyskania równości odpowiedniej czy też gładkości do wykończenia można jak najbardziej wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe.

Wykładzina

Wykładzina

Warunki przystępowania do pracy

Do układania ściennej okładziny na pewno należy przystąpić po zakończeniu wszelakich przygotowawczych prac oraz wyschnięciu tynków jak i także szpachlowych mas na sufitach oraz także na ścianach. Możemy do pracy także przystąpić po sprawdzeniu samej szczelności grzewczych oraz sanitarnych urządzeń jak i także okiennej stolarki.

W pomieszczeniach, w którym przyklejana ma być ścienna okładzina, nie należy żadnych prac dodatkowych wykonywać, które mogą jakby spowodować sam wzrost wilgotności powietrza czy też zawilgocenia ścian. Gdy nie czujemy się na siłach możemy śmiało wynająć ekipę fachowców, którzy jak najbardziej zrobią to w pełni profesjonalnie.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane