Ile kosztuje prowadzenie księgowości w firmie księgowej?

Ile kosztuje prowadzenie księgowości w firmie księgowej?

Prowadzenie księgowości przez wyspecjalizowane podmioty jest dziś normą. Nie dotyczy to tylko przedsiębiorców, ale także osób fizycznych, które coraz częściej przy rozliczeniach z fiskusem korzystają z profesjonalnego wsparcia. Decydując się na powierzenie naszych finansów podmiotowi trzeciemu, musimy liczyć się z odpłatnością.

Wybierając współpracę z biurem rachunkowym trzeba mieć świadomość, iż jest to podmiot działający jak każda inna firma. Usługa jest odpowiednio wyceniana, a płacimy przede wszystkim za profesjonalizm i dokonanie rozliczeń zgodnie z obowiązującym prawem. Ile zatem kosztuje skorzystanie z usług biura księgowego?

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Stawka odpowiednia do usługi

Decydując się na skorzystanie z usług księgowych, musimy wybrać rodzaj usługi, jaka ma być świadczona na naszą rzecz. Zazwyczaj są to podstawowe czynności związane z rozliczaniem firmy, przygotowywaniem odpowiednich deklaracji, czy obliczeniami należnych składek ZUS. Zwykle za tego rodzaju usługę płacimy od 100 zł wzwyż. Bardziej skomplikowana jest sprawa w przypadku spółek, które wymagają prowadzenia pełnej księgowości. Wówczas miesięczne koszty oscylują w granicach kilkuset złotych, a zależne są zwykle od ilości dokumentów, które dostarczamy do biura rachunkowego. Podobnie jest z pracownikami. Jeśli biuro ma rozliczać zatrudnione u nas osoby, przygotowywać listy płac, czy prowadzić sporawy kadrowe, zapłacimy od każdej zatrudnionej osoby odpowiednią kwotę, wynikającą z cennika. Musimy liczyć się też z dodatkowymi opłatami za zlecenia ponad standard np. rozliczenia roczne. Zazwyczaj biura pobierają za tę usługę odpłatność, która wynika bezpośrednio z zawartej przez nas umowy.

Cennik i umowa

Wybierając biuro rachunkowe, posiłkujemy się stronami internetowymi prowadzonymi przez określone podmioty. Warto zawrócić uwagę na cennik, który zwykle znajduje się na stronie, aby zweryfikować odpłatność za poszczególne usługi np. http://prawnopodatkowy.pl/. Cennik jest także załącznikiem do umowy, która jasno określa odpłatność za wskazane usługi. Decydując się na wybór biura księgowego trzeba negocjować i ustalać indywidualne warunki, ponieważ niejednokrotnie nasze oczekiwania mogą wpływać na wysokość miesięcznych kosztów.

Cena usługi księgowej zależna jest od zakresu pracy, jaki zlecamy. Zasada jest prosta: czym więcej dokumentów, tym większa odpłatność. Warto więc obliczyć, mniej więcej, ile dokumentów będziemy generować miesięcznie i skontaktować się z wybranym wstępnie biurem, aby oszacować realne koszty prowadzenia rachunkowości na naszą rzecz.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane