Czym jest pellet?

Czym jest pellet?

Pellet to popularne paliwo opałowe, jakie powstaje dzięki sprasowanym pod wysokim ciśnieniem odpadom drzewnym, jakimi są wióry, zrębki i trociny. Występuje w formie granulatu i bazuje na takiej wartości opałowej, jaką ma drewno. Odznacza się powstawaniem w procesie spalania niewielkiej ilości popiołu i niską wilgotnością. Jakie plusy ma pellet? Dlaczego warto z niego korzystać?

Pellet Kraków

Pellet jest uważany za czyste oraz wygodne paliwo do piecyków, kotłów i kominków. Co ciekawe, z 1 tony spalonego pelletu uzyskuje się jedynie ok. 6 kg popiołu, co jest sporym plusem. Produkt ponadto ma dobrą kaloryczność. Uzyskany popiół jest wartościowy, gdyż posiada niepalne związki mineralne. W naszym kraju, jak i w całej Europie, pellet jest bardzo popularny. Jest to związane z niewielką ceną i specyficznymi właściwościami. Zaletą jest fakt, że paliwo należy do odnawialnych źródeł energii.

Wydajne paliwo

Warto zauważyć, że pellet jest prostym w przechowywaniu i tanim paliwem. Producenci oferują produkt pakowany w workach nawet po 15 kg, co pozwala łatwo załadować paliwo w kotle. Użycie jest wygodne i sprawne, natomiast pellet drzewny nie  ulega samozapłonowi i bardzo dobrze się spala. Ogromnym atutem jest to, że może być składowany w komórkach, pod wiatami oraz w garażach i jest bezpieczny. Dodatkowo nie wchłania wilgoci, a biopaliwo nawet podczas długiego przechowywanie nie traci cennych właściwości. To z kolei sprawia, że bez problemu zamówimy większą ilość paliwa, która starczy nam na długo.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane