Czy warto kierować się klawiaturą przy wyborze laptopa?

Czy warto kierować się klawiaturą przy wyborze laptopa?

Czy kupując laptopa powinniśmy kierować się jakością klawiatury? Jak najbardziej. Do długich sesji pisania potrzebujesz laptopa z wygodną klawiaturą. Nie chcesz, aby zacinała się pod każdym klawiszem, wybierz tylko tę wysokiej jakości, ponieważ może to przełożyć się na słabą ogólną wygodę użytkownika podczas korzystania z tak standardowych elementów, jak strzałka lub klawisz usuwania. Czy Dell Inspiron 5570 jest idealnym rozwiązaniem?

Jeśli na co dzień pracujesz z komputerem, a pisanie to część Twojej pracy, potrzebujesz klawiatury o wygodnym układzie z pełnowymiarowymi klawiszami i trochę miejsca wokół klawiszy strzałek. Klawisze powinny mieć odpowiedni skok podczas ruchu w dół i szybko reagować, gdy je puścisz. Kwestia obecnie niemal podstawowa, bez której ciężko jest się obecnie obejść – upewnij się, że klawiatura jest podświetlona, abyś mógł łatwiej pisać w słabo oświetlonym miejscu. Nie zawsze jednak możemy wszystko do siebie dopasować, ponieważ jeśli często podróżujemy i bierzemy ze sobą laptopa, nie może być on zbyt wielki.  Jednak w laptopach o mniejszych rozmiarach jest jeden podstawowy problem – nie ma miejsca na bardzo wygodne rozstawienie klawiszy, a tym bardziej na przyciski numeryczne.

Musimy więc czasem podjąć niezwykle ważną decyzję – wygoda podróżowania czy wygoda pisania. Można też próbować znaleźć złoty środek, choć finalnie może się okazać, że wybierając coś “po środku” nie mamy komfortu w żadnym z powyższych elementów. Podobnie jak w przypadku ekranu, warto ją wypróbować przed zakupem, zwłaszcza jeśli Twoim głównym zadaniem będzie pisanie.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane