Aktualności kulturystyczne

Aktualności kulturystyczne

Przygotowania idą pełną parą

Mariusz Kupczak, kulturysta inwalida, bardzo intensywnie przygotowuje się do zawodów o Puchar Polski. W porównaniu z poprzednimi latami dysponuje znacznie lepszą formą, co dokumentuje zdjęcie zrobione Mariuszowi w połowie września.

Zawody zawody…

14 października w Zabrzu (Hala Sportowa MOSiR ul. Matejki 6) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, a dzień później, również w Zabrzu, Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. Mistrzostwa Polski rozpoczynają się o godz. 10.00, zaś Puchar Polski o godz. 11.00. Po zakończeniu rywalizacji o Puchar Polski zostaną przeprowadzone eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Świata w Kulturystyce Mężczyzn.

Sympatyczna Strong-Dyrektor

Największą popularność wśród uczestniczek Mistrzostw Świata Strongwoman zapewniła sobie nasza rodzima gwiazda „strongwomanii”, Aneta Florczyk, która właśnie po raz trzeci została mistrzynią. Zaraz za nią, w rankingu ulubieńców, znalazła się Amerykanka Elena Seipłe, tak na oko dwudziestoparolatka z końskim ogonem i niesłabnącym uśmiechem na ustach.

W rzeczy samej Elena to kobieta poważna, pełniąca funkcję dyrektorki dużej firmy. Ta „powaga” zawodu nie przeszkodziła jej w uprawianiu kulturystyki, a także w zdobywaniu medali na zawodach, nie wyłączając nawet medalu za mistrzostwo świata w tym sporcie. Pani dyrektor zapewnia, że w jej przedsiębiorstwie osoby nie uprawiające sportu nie mają szans otrzymania pracy, bo są „niepełnosprawne”.

Więcej o Elenie dowiecie się ze specjalnego wywiadu, który ukaże się w „Kulturystyce i Fitness” w numerze listopadowym.

KiF tam był

Zaproszono nas do Żywca na uroczystą galę z okazji obchodów 150-lecia Browaru. Były występy znanych artystów, degustacja stu dwudziestu rodzajów potraw, gaszenie pragnienia piwem oraz tańce. Zwiedziliśmy rozległą fabrykę najlepszego piwa w Polsce, a także Muzeum Browaru rozlokowane na 2 tys. m kw.

Ulegliśmy też urokowi serwowanych potraw, oczywiście na tyle, na ile się dało, jednak na próżno oczekiwaliśmy podaży odżywek produkowanych na bazie piwa. Nie tracimy jednak nadziei, że w najbliższych latach chemicy opracują receptę na nowy rodzaj piwa, wyzwalający wzmożoną akcję hormonu wzrostu o każdej porze. W całym kraju zaroi się wtedy ód „Pudzianów” napędzanych atrakcyjną odżywką.

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane